خانه / نقد و بررسی / معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K
معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

 

جدیدترین محصول اپل یعنی آی مک رتینا به تازگی توسط اپل معرفی و برای فروش عرضه شده است . طبق پیش بینی های قبلی ، این محصول اپل نیز به صفحه نمایش رتینا مجهز شده و این تغییر باعث بالاتر رفتن کیفیت نمایش و در واقع 7 برابر شدن پیکسل های صفحه نمایش نسبت به صفحه نمایش HD شده است .

 

apple imac retina 5k review 1 300x199 معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

 

آی مک جدید که در سایز 27 اینچی ارائه شده ، نسبت به 4K از 67% پیکسل بیشتر استفاده میکند که باعث رسیدن به رزولوشن 5120 در 2880 شده است . رزولوشنی فوق العاده بالا که آی مک جدید را به بهترین کامپیوتر رومیزی جهان تاکنون تبدیل میکند . این رزولوشن بالا 14.7 میلیون پیکسل را در خود جای داده ، عددی که واقعا شگفت انگیز است 🙂

 

apple imac retina 5k review 2 300x199 معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

 

ضخامت آی مک جدید باور نکردنی است . فقط 5 میلیمتر ! تصور کنید بهترین کامپیوتر رومیزی جهان با چنین صفحه نمایش خیره کننده و سخت افزار مثال زدنی ، تنها 5 میلیمتر ضخامت دارد . این ضخامت کم جدای از تاثیری که در سبک بودن این کامپیوتر داشته ، قطعا یکی از اهداف اپل زیبایی مثال زدنی این دستگاه بوده که در نسخه جدید آی مک نیز این طراحی زیبا ادامه پیدا کرده است .

 

apple imac retina 5k review 3 300x199 معرفی آی مک جدید اپل با صفحه نمایش رتینا 5K

 

پردازنده گنجانده شده در آی مک رتینا نیز i5 و i7 اینتل بوده ، گرافیک Radeon R9 ، هارد 1 ترابایتی ، 8 گیگابات رم نیز دیگر سخت افزار این غول بزرگ اپل می باشند . آی مک رتینا در سه سایز 21.5 اینچی ، 27 اینچ معمولی و 27 اینچی با صفحه نمایش رتینا 5K عرضه خواهد شد و قیمت آن نیز از 1099 دلار آغاز شده و گران ترین مدل آن 2499 دلار خواهد بود .

 

پاسخ بدهید

گیفت کارت اپل